Fintech i crowdfunding w Polsce 2017

Początek 2017 roku jest tak intensywny, że dopiero teraz znalazłem czas, by podsumować kilka najważniejszych wydarzeń.

2017 rokiem fintech!

Zapowiadałem to już w ubiegłym roku i uczestniczyłem w wielu projektach, które sukcesywnie wchodzą w fazę dostępną dla wszystkich. FinTech, czyli sektor firm zajmujących się zwiększaniem efektywności w dostarczaniu produktów finansowych lub obsługi procesów z tym związanych, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii będzie odgrywał wiodącą rolę w najbliższych miesiącach. Z uwagi na wielkość potencjalnego rynku, zainteresowanie inwestorów oraz konieczność wprowadzania innowacji po stronie banków, ubezpieczycieli i dużych instytucji finansowych, jest to szansa dla wielu startupów, użytkowników końcowych oraz… administracji.

Polski crowdfunding rośnie w siłę

Zgodnie z moimi przewidywaniami w raporcie Startup Poland, dynamicznie rozwija się polski sektor finansowania społecznościowego. Ciekawych projektów jest tak wiele, że nie ma możliwości wspomnieć o nich wszystkich, ale po aktualne informacje zapraszam na crowdfunding.pl!

  • Lech Poznań prowadzi kampanię finansowania społecznościowego
  • producent smartfonów ZTE nie zrozumiał tego, w jaki sposób należy przygotować kampanię crowdfundingową i nie zebrał nawet 0,5 mln dolarów na produkcję nowego modelu smartfona
  • Komisja Europejska przegłosowała poprawkę podnoszącą do 1 miliona euro próg bezporspektowego modelu crowdinvestingu…
  • a w Polsce równolegle trwają inicjatywy legislacyjne dotyczące inwestycyjnych i nieinwestycyjnych modeli finansowania społecznościowego

Jeśli chcesz dostawać aktualne informacje dotyczące wydarzeń w branży lub planujesz wzmocnić kompetencje w tych obszarach – skontaktuj się!

Leave a Reply