Alternatywne finanse – dynamiczny rozwój w Polsce i Europie

Po niespełna 3 miesiącach 2016 roku już można stwierdzić, że będzie to kolejny rok dynamicznego rozwoju sektora alternatywnych finansów, a właściwie całej gospodarki społecznościowej. Mimo incydentów związanych z atakami na kierowców Ubera, rozpoczęciem praktycznie od nowa prac nad pakietem regulacji dot. startupów i innowacji – rośnie zainteresowanie nowymi rozwiązaniami dla małego biznesu.

Coraz więcej osób przygotowuje się do uruchomienia kampanii crowdinvestingowych. O tym co to jest i jak skutecznie je prowadzić mówiłem podczas konferencji „Crowdfunding w praktyce” w Business Link Kraków. Wydarzenie zbiegło się z objęciem przeze mnie roli COO europejskiej platformy CONDA Crowdinvesting, dlatego poza edukacją rynku, zapraszam do współpracy ciekawe spółki.

karol krol conda crowdinvesting

Europa staje się kluczowym rynkiem dla rozwoju sektora alternatywnych finansów. Potwierdza to zainteresowanie dużych inwestorów oraz administracji w Brukseli, a przede wszystkim tysięcy przedsiębiorstw, które mają nowe możliwości dostępu do finansowania. Tym bardziej cieszę się, że jestem współautorem publikacji „Current state of crowdfunding in Europe” w ramach której przygotowałem informację o stadium rozwoju rynku w Polsce oraz koordynowałem pozyskanie treści z regionu CEE. Raport będzie udostępniony 31.03 podczas konferencji w Amsterdamie, a później w Hadze.

crowdfunding europe

Wspierając i inspirując twórców przygotowałem także szereg artykułów, w tym felieton który znajdziecie w kwietniowym wydaniu miesięcznika Glamour 😉

 

Leave a Reply