2016 rokiem FinTech?

Polskie firmy (głównie startupy) coraz śmielej radzą sobie w świecie FinTech (rozwiązań technologicznych zmieniających branżę finansową). Zrozumienie dlaczego tak się dzieje i jakie są skuteczne strategie reagowania na te zjawisko to w ostatnim czasie główny obszar moich zainteresowań. Pracuję z korporacjami nad możliwościami reakcji oraz ze środowiskiem startupowym nad efektywnym zdobywaniem rynku.

Zainteresowanych dowiedzeniem się, jak to możliwe że firma e-commerce (Grupa Allegro) zdobyła gigantyczny udział w rynku płatności elektronicznych tworząc markę PayU, dlaczego Google zainwestował w ciągu 12 miesięcy 817 mln EUR w startupy FinTech i co wspólnego ma działalność na facebooku z powiększaniem limitu kredytowego zachęcam do kontaktu.

Komisja Europejska oficjalnie i intensywnie wspiera też sektor gospodarki społecznościowej (czasem zwanej ekonomią współpracy), więc i na tym polu w ramach mojej marki Centrum Gospodarki Społecznościowej mamy masę ciekawych projektów.

Z Uniwersytetem Cambridge kończymy 2. edycję badania sektora alternatywnych finansów w Unii Europejskiej.

A to tylko część bieżących wydarzeń.

Partnerów korporacyjnych zachęcam do udziału w zamkniętych bezpłatnych warsztatach „Startupy, technologia, społeczności – jak zrozumieć i wykorzystać potencjał w nowej rzeczywistości”! Firmy planujące wdrażanie innowacyjnych rozwiązań zachęcam do kontaktu i współpracy!

Leave a Reply