Zostań ekspertem (i bierz za to kasę)

Uznaje się, że „sprzedawalną” wiedzę ekspercką osiąga się po przepracowaniu 10 000 (dziesięciu tysiecy) godzin. Doświadczenia, kontakty, dobre i złe decyzje, research i literatura oraz popełnione błędy sprawią, że stajesz się atrakcyjnym partnerem do rozmowy. Bo masz unikalną wiedzę i własne przemyślenia

Nie chodzi o to, by znaleźć sobie niszę, która stanie się modna za kilka lat. Kluczem do sukcesu jest regularne poświęcanie części własnego czasu konkretnej tematyce. Świat (wbrew pozorom) działa tak, że robiąc coś bezinteresownie, zawsze na tym skorzystasz. Dobrze jest przekuć zaangażowanie w źródełko dochodów, ale zawsze czując się lepiej ze sobą i widząc efekty działań, będziesz z większą pewnością siebie, odwagą i kreatywnością realizować codzienne obowiązki.

I tak, możesz uczyć starszych od siebie, być telewizyjnym ekspertem i rozmawiać z prezesami banków na stopie partnerskiej. Wykaż staranność w regularnej pracy i specjalizacji w wybranej tematyce, czy hobby. Wokół mnie wiele jest osób, które męczyły się na studiach i w pracy, ale realizowały się 'po godzinach’. Obecnie tworzą kulturę, są trenerami niszowych dawniej sportów (jak squash), czy lansują się zasłużenie w mediach. Do roboty, fejsbuk zaczeka!

tvn24

Leave a Reply